Як вибрати роутер з великою зоною покриття Wi-Fi
Бажаєте легко та в будь-який час користуватися Інтернетом з кількох пристроїв у великому будинку, квартирі чи офісі? Тоді вам безперечно необхідний Wi-Fi роутер з потужним сигналом.
Незважаючи на те, що зараз існують альтернативні способи підключення до Інтернету, маршрутизатор, як і раніше, вважається центральною точкою управління потужною мережею у вашому будинку. Але що робить роутер, які вони бувають і як знайти ідеальний роутер з максимальним радіусом дії?
Що таке роутер далекого радіусу дії?
Маршрутизатор дозволяє отримати доступ до Інтернету через:
- кабельне;
- оптоволоконне з'єднання.
На відміну від модему, роутер не тільки підключає до Інтернету один пристрій, але й може надсилати сигнал на кілька ноутбуків, планшетів або смартфонів, роутер з потужною антеною може використовуватися для великих площ, не вимагаючи репітера або ретранслятора.
Маршрутизатор Wi-Fi також створює локальну мережу, де кілька пристроїв можуть передавати дані між собою без підключення до Інтернету. Тому, якщо ви хочете налаштувати Wi-Fi мережу з великим радіусом дії, вам, в першу чергу, потрібен потужний і надійний Wi-Fi роутер з гарною дальністю.
Як вибрати роутер з великим радіусом дії?
Спектр пристроїв дуже широкий і який з них підійде вам, залежить, насамперед, від передбачуваного використання та технічних вимог. Якщо ви користуєтеся мережею тільки в одному кабінеті або в невеликій квартирі, то маршрутизатор не обов'язково має бути таким потужним, як у квартирі з кількома кімнатами, офісній будівлі або приватному будинку на кілька поверхів.
Перш ніж купувати маршрутизатор для бездротової мережі, ретельно подумайте, навіщо він вам потрібний. Тому що кожна функція впливає на вартість техніки. Більшості звичайних користувачів добре підійде маршрутизатор середнього класу Wi-Fi.
Існують певні критерії, які слід враховувати при купівлі роутера дальньої дії:
- тип підключення: більшість маршрутизаторів налаштовані лише на певні типи доступу, роутер на велику відстань краще підключати через оптоволоконне з'єднання для більшої швидкості та можливості передачі в умовах відключення світла;
- пропускна спроможність: вибраний вами маршрутизатор, звичайно ж, повинен відповідати швидкості вашого інтернет-тарифу та кількості користувачів, якщо ви використовуєте роутери з великим покриттям, передбачається, що до нього буде підключено більше пристроїв;
- діапазон частот: хороші сучасні роутери передають сигнал у двох діапазонах частот – 2,4 ГГц та 5 ГГц, багато топових моделей вже використовують тридіапазонний зв'язок;
- додаткові функції: наприклад, блокування від дітей або керування розумним будинком.
Що впливає на радіус дії роутера?
Наскільки далеко маршрутизатор може передавати дані, залежить насамперед від:
- зовнішніх умов;
- пристроїв, що у з'єднанні;
- технічних характеристик роутера.
Бетонні стіни, стелі, меблі або надлишок підключених гаджетів можуть впливати на поширення радіохвиль, в результаті чого дані доходять з запізненням, у спотвореному вигляді або взагалі не досягаються.
Що стосується самого маршрутизатора, це залежить від того, наскільки добре працюють разом його компоненти, такі як бездротове обладнання, набір мікросхем, антени і внутрішні кабелі.
Як зробити зону покриття роутера максимальною?
Для забезпечення максимального радіусу дії, маршрутизатор слід розміщувати в центрі та на висоті посередині області, яку повинна покривати його мережа.
Крім кращого місця для роутера, ви можете вжити різних заходів щодо оптимізації радіусу дії: наприклад, перевірити в меню, чи роутер працює на максимальній потужності передачі.
Щоб роутер завжди міг вибрати найкращий радіоканал, він повинен підтримувати функцію DFS і її також слід увімкнути в меню.
В окремих випадках може виявитися доцільним встановити конкретний радіоканал вручну замість покладатися на функцію автоматичного вибору каналу маршрутизатора.