Як працює підсилювач Wi-Fi сигналу: просте пояснення
Залежно від розташування, потужності передачі, антенного обладнання та типу перекриття стін сигнал маршрутизатора для прийому бездротової мережі може стати слабким вже через кілька метрів.
Особливо часто у мешканців старих будинків виникають проблеми з налаштуванням стабільного Wi-Fi-з'єднання у всіх кімнатах через товсті стіни, але навіть якщо ви хочете обладнати бездротовою мережею весь будинок або ділянку, звичайного маршрутизатора зазвичай недостатньо. Рішення просте – за допомогою підсилювача Wi-Fi для роутера ви можете ефективно покращити з'єднання та збільшити радіус покриття мережі!
Що таке підсилювач сигналу Wi-Fi?
Підсилювач Wi-Fi, також відомий як репітер, є практичним аксесуаром для сучасних систем, який можна використовувати для розширення сигналу Wi-Fi.
В ідеальній технічній ситуації роутер повинен забезпечувати безперешкодний Wi-Fi у всьому будинку, але не завжди це з'єднання працює гладко і саме в таких випадках використовуються підсилювачі.
Підсилювач сигналу передає зв'язок від маршрутизатора і таким чином забезпечує більший радіус дії.
Навіщо потрібен Wi-Fi репітер?
Сучасні підсилювачі дуже схожі на звичайний роутер, іноді їх просто підключають до розетки і вони готові до роботи. Залежно від моделі ви можете розширити радіус дії бездротового інтернету в будівлях до 100 метрів. Великі діапазони також можливі для вуличного вайфая.
Підсилювач працює як радіостанція, яка приймає сигнал маршрутизатора, а потім пересилає його.
Підсилювач WiFi: як працює та який краще купити?
На що слід звернути увагу при покупці:
- дводіапазонний режим: при використанні підсилювача швидкість передачі даних знижується вдвічі, оскільки репітеру доводиться обмінюватися даними як з кінцевими пристроями, так і з точкою бездротового доступу, ви можете уникнути цієї проблеми, якщо дозволите здійснювати зв'язок між підсилювачем і маршрутизатором на іншій частоті, тому при купівлі переконайтеся, що підсилювач підтримує дводіапазонний режим;
- ще одним важливим критерієм придбання є максимальна швидкість передачі даних;
- простота використання та безпека: крім технічних характеристик, при виборі репітера важливу роль відіграють зручність експлуатації та безпечність мережі, пристрій повинен мати високий стандарт шифрування (WPA/WPA2).
Підсилювач інтернет сигналу: недоліки
Найбільший недолік репітера – гаджет зменшує пропускну здатність вдвічі за відсутності дводіапазонного модуля. Ретранслятору необхідно одночасно взаємодіяти з двома пристроями:
- відправляє та приймає сигнали від кінцевого пристрою;
- пересилає їх роутеру.
Це означає, що ви можете користуватися мережею Wi-Fi ретранслятора лише з половиною пропускної спроможності.
Ретранслятор вай фай - що це: чи потреба?
Ретранслятор Wi-Fi посилює сигнал роутера та забезпечує велику зону дії Wi-Fi у будинку. Його використовують, коли потужність Wi-Fi недостатня для певної площі.
Місце для підсилювача слід вибирати максимально ретельно. Якщо гаджет знаходиться далеко від маршрутизатора, то сигнал не може передаватися чисто. Однак, як тільки ви знайдете відповідне місце, підсилювач надасть явні переваги і дасть можливість використовувати стабільне підключення до мережі в будь-якій точці будинку, офісу чи ділянки.