Як підключити два роутери в одну мережу?
У деяких ситуаціях має сенс послідовно підключити два роутери в квартирі.
Але як насправді працює з'єднання роутерів між собою? Виконати підключення не так вже й складно, якщо знати, як налаштувати 2 роутери в одній мережі правильно.
У цьому посібнику ми хотіли б пояснити основну процедуру, як підключити два роутери в одну мережу за допомогою кабелю або без нього і сподіваємося, що вам сподобається його читати і повторювати.
Два маршрутизатори на одну лінію
Насправді два пристрої WLAN не призначені для спільної роботи. Наприклад, обидва пристрої безпосередньо не підключаються до лінії DSL.
Другий роутер може бути налаштований або як ретранслятор, або як точка доступу. Обидва варіанти мають певні переваги та недоліки.
Режим точки доступу:
- найкращий діапазон;
- високошвидкісний;
- потрібна локальна мережа та кабельне з'єднання.
Режим репітера:
- кабельне з'єднання не потрібне;
- мала дальність;
- низька швидкість.
Режим точки доступу
Під час роботи в якості модему перекриття сигналів бездротової локальної мережі (WLAN) не потребує повної швидкості Wi-Fi.
Мета при налаштуванні розширення WiFi – більший радіус дії. Для цього знадобляться два маршрутизатори, перший встановлює з'єднання з Інтернетом та служить джерелом сигналу, другий стає точкою доступу, він підключений до першого роутера через кабель локальної мережі.
Як підключити роутер до роутера без кабелю?
Крок 1. Щоб обидва маршрутизатори могли обмінюватися даними, надайте другому маршрутизатору IP-адресу, яка знаходиться в діапазоні IP-адрес першого.
Крок 2. Підключіть другий роутер до комп'ютера за допомогою мережевого кабелю. Ви можете отримати до нього доступ за вже відомою вам IP-адресою.
Крок 3. Якщо другий роутер використовувався раніше, перевірте, чи існують правила переадресації портів, визначені раніше. У цьому випадку ці правила необхідно деактивувати або видалити, інакше зв'язок не буде працювати.
Чи можна використовувати другий роутер як підсилювач сигналу вай фай?
В якості альтернативи двум маршрутизаторам ви також можете використовувати спеціальний репітер WLAN. Ці пристрої вловлюють сигнал Wi-Fi, посилюють його і передають.
Якщо у вас вдома або на роботі є два маршрутизатори, можливо, ви зможете позбавити себе необхідності купувати репітер і використовувати замість окремого пристрою додатковий роутер.
Режим репітера
У режимі репітера маршрутизатор WLAN діє як ретранслятор.
Щоб цей варіант працював перед тим, як підключити роутер до роутера через wi fi, переконайтеся, що сигнал Wi-Fi, відправлений першим, основним, роутером, має потужність сигналу не менше 50% у місці розташування другого маршрутизатора. Можете бути дещо обмежені у виборі місця.
Переваги та недоліки переадресації WiFi через ретранслятори
Перевага полягає в тому, що ретрансляторам не потрібна фізична сполука для пересилання даних.
Головний недолік – швидкість. Репітер виступає в ролі клієнта – це вдвічі зменшує пропускну спроможність.
На відміну від ретранслятора, як окремого пристрою, з'єднання двох роутерів, в якому кожен пристрій є власною точкою доступу, що забезпечує передачу сигналу практично без затримок.