Як вибрати Wi-Fi роутер для дому
Вибираємо роутер для дому
У більшості людей за останні роки значно зросла кількість пристроїв, які підключаються до інтернету.
Мало того, що кожен член сім'ї має смартфон і комп'ютер, також додано безліч гаджетів для розумного будинку. І всі вони підключаються до того самого старого бездротового маршрутизатора, який ваш інтернет-провайдер дав вам давним-давно. Настав час вибрати Wi Fi роутер для дому новіший та сучасніший.
Вай Фай роутер для дому: як вибрати відповідний пристрій
Бажаєте легко та в будь-який час користуватися Інтернетом з кількох пристроїв? Тоді вам навряд чи вдасться уникнути WLAN-маршрутизатора. Незважаючи на те, що зараз існують альтернативні способи підключення до Інтернету, маршрутизатор, як і раніше, вважається центральною точкою управління потужною мережею у вашому будинку. Але що насправді робить маршрутизатор, які між ними відмінності та як вибрати роутер для дому гарної якості? Тут ви отримаєте усі відповіді.
Тип з'єднання
WAN-порт – Wide Area Network, місце підключення кабелю, заведеного провайдером у вашу квартиру. DSL, кабельне, оптоволоконне або LTE – більшість маршрутизаторів налаштовані лише на певні типи доступу. Наприклад, якщо ви виходите в Інтернет через телевізійний кабель, вам знадобиться дротовий маршрутизатор. Вибирайте пристрій з відповідним портом з'єднання:
- Ethernet – підключення до мережі Інтернет каналом провайдера;
- GPON – найновіше підключення до Інтернету з ультрашвидким з'єднанням;
- 3G і 4G – домашній модем, який не потребує дротового підключення, проте необхідні додаткові пристрої для роздачі мережі.
Вибір WiFi маршрутизатора залежить від необхідного WAN-порту.
Діапазон частот
Хороші сучасні роутери передають у WLAN у двох діапазонах частот:
- 2,4 ГГц;
- 5 ГГц.
Багато топ-моделей вже використовують тридіапазонне з'єднання: додатковий сигнал WLAN 5 ГГц зарезервований для програм, що вимагають більших обсягів даних, таких як онлайн-ігри.
Ви можете самостійно перемикати частоти даних, якщо помітите уповільнення або погіршення передачі сигналу маршрутизатора.
Швидкість сигналу Wi-Fi
Вибраний вами роутер, звичайно, повинен відповідати швидкості інтернет-тарифу від провайдера. Якщо ви використовуєте повільне з'єднання з пропускною здатністю до 60 мегабіт за секунду, достатньо маршрутизатора 802.11g.
Якщо швидкість завантаження досягає 250 Мбіт/с, роутеру необхідно підтримувати стандарт 802.11n.
Якщо ви хочете використовувати гігабітну швидкість кабельного з'єднання, кабельний маршрутизатор повинен мати підтримку стандарту бездротового зв'язку 802.11 AC.
Пристрої з підтримкою високих стандартів зв'язку дозволяють стабільніше працювати в умовах несучих бетонних стін і перешкод, що відображають сигнали.
Кількість антен
Швидкість залежить від кількості антен, тому що від кількості залежить швидкість передачі даних між роутером і пристроями. Грубо кажучи, що більше антен, то краще. Спираючись на розглянуті вище стандарти, зауважимо, що з кожною антеною роутера максимальна швидкість, задана стандартом, збільшується.
Однак швидкість не перевищуватиме ліміти провайдера. Тому, перед тим як вибрати маршрутизатор для дому, уточніть можливості провайдера, може і не варто шукати велику кількість антен, в середньому достатньо двох, щоб забезпечити вас високошвидкісним інтернетом.
Як вибрати модем для дому
Основні завдання роутера зрозумілі. Він повинен встановити стабільне та швидке підключення до Інтернету для ваших пристроїв, а також ви через роутер встановлюєте мережу Wi-Fi, через яку смартфони, планшети, телевізори тощо зможуть виходити в Інтернет.
Але сучасні маршрутизатори можуть ще більше. Ви можете використовувати їх для налаштування мережі, щоб пристрої могли обмінюватися даними один з одним або спільно використовувати доступ до зовнішнього жорсткого диска або принтера.
Також деякі пристрої мають блокування від дітей або керування розумним будинком. Дуже хорошим заходом безпеки є гостьовий Wi-Fi: маршрутизатор створює для ваших відвідувачів окрему мережу, яка надає їм доступ до Інтернету, але забороняє доступ до принтера або медіа-сервера.
Запитуючи, як підібрати роутер, вибирайте найбільш оптимальні варіанти за співвідношенням ціна-якість. Моделі середньої цінової категорії показують хороші результати по продуктивності, забезпечуючи якісну продуктивність передачі сигналу та загальну стабільність у з'єднанні.
Ми сподіваємося, що інформація у статті виявиться корисною для вас при покупці нового роутера. Звертайте увагу на технічні характеристики, поставте завдання за функціональністю та дотримуйтесь рекомендацій, це допоможе вибрати гарний та довговічний гаджет.