01.04.25

Види інтернету: які бувають і чим вони відрізняються?

Які існують способи підключення до Інтернету?

Існує безліч способів виходу до Інтернету. Перш ніж вибрати, слід врахувати кілька факторів:

  • швидкість чи пропускну здатність;
  • ціну;
  • доступність;
  • надійність;
  • простоту використання.

Щоб дізнатися, який тип підходить саме вам, ми рекомендуємо вам прочитати цей посібник від ipnet.ua та дізнатися все про варіанти підключення до Інтернету.

Всі види Інтернету: типи, функції та поради

Інтернет-з'єднання описує зв'язок комп'ютера або локальної мережі до всесвітньої інформаційної комп'ютерної мережі. Доступ до Інтернету надається провайдером послуг.

Способи доступу до Інтернету

Доступні такі способи підключення до Інтернету:

  • через аналоговий модем;
  • через ISDN;
  • через DSL;
  • через оптоволокно;
  • через супутник;
  • через телефон.

Аналоговий модем

Доступ через аналоговий модем був першим способом з'єднання телефонної мережі. Під час використання модему операторам та користувачам не потрібно було вносити жодних змін до інфраструктури. Модем встановив з'єднання, відправивши дзвінок на провайдера АТС, яка встановила з'єднання з іншим модемом. Це забезпечувало доступ через створення підключення до локальної мережі провайдера.

В даний час є застарілою технологією, яка більше не використовується.

ISDN

ISDN (цифрова мережа з інтеграцією послуг) – цифрова телекомунікаційна мережа. Була розроблена для передачі голосу, тексту та зображень, а також використовувалася для доступу до Інтернету.

З'єднання встановлювалося протягом кількох секунд і можна використовувати швидкість до 64 кбіт/с (або 128 кбіт/с). ISDN не підходить для передачі великих обсягів даних, тому ця технологія також застаріла.

DSL

DSL (цифрова абонентська лінія) або “кабельний Інтернет” використовує лінії телефонної мережі для доступу до мережі, забезпечуючи цим широкосмугове з'єднання. Телефонний зв'язок та доступ до мережі здійснюються паралельно по одній лінії. Це можливо завдяки використанню різних діапазонів частот.

Оптоволокно

Оптоволоконний інтернет – це високошвидкісне підключення через кабелі з тонких скляних або пластикових ниток, що передають дані за допомогою світла.

Така технологія забезпечує величезну пропускну спроможність, мінімальні затримки та стабільність зв'язку навіть на великих відстанях. На відміну від мідних кабелів, оптоволокно не схильне до електромагнітних перешкод, що покращує якість сигналу. Це ідеальний вибір для потокового відео, онлайн-ігор та роботи з хмарними сервісами.

Завдяки високій швидкості (до 1 Гбіт/с) оптоволокно стає стандартом майбутнього.

З'єднання через супутник

При супутниковому з'єднанні дані приймаються та надсилаються через супутникову антену. Зазвичай це єдине рішення, особливо в районах, де немає покриття DSL або оптоволокна.

Спосіб характеризується, зокрема, великою затримкою та обмеженнями пропускної спроможності, тому його можна фактично назвати «екстренним рішенням», якщо інше недоступне.

Через мобільний телефон

Основні види Інтернет зв'язку включають доступ до мережі через мобільний зв'язок. В основному використовується на переносних пристроях (наприклад, смартфонах або планшетах), автомобілях (наприклад, мультимедійних системах) і навіть для доступу вдома (наприклад, через маршрутизатори LTE) в якості альтернативи DSL-підключенню.

Види Інтернет-з'єднань у мобільному зв'язку:

  • GPRS: послуга передачі інформації в мережі GSM, запущена у 2001 році, стала першою, яка дозволила інтегрувати передачу даних у мобільну мережу;
  • EDGE: на відміну від GPRS, EDGE не є окремою технологією, а є розширенням GPRS, що збільшує швидкість;
  • UMTS: технологія, заснована на IP та пакетно-орієнтованій передачі даних, стандарт UMTS покликаний стати основою для таких послуг, як відеозв'язок, електронна пошта, навігація, потокове відео тощо, при використанні UMTS максимальна швидкість становить 384 кбіт/с;
  • HSPA: як і EDGE, не є окремою технологією, а являє собою розширення UMTS, що забезпечує більш високі швидкості, був запущений з обіцянкою забезпечити пропускну здатність до 2 Мбіт/с, однак цього так і не вдалося досягти: максимальна швидкість – 384 кбіт/с;
  • LTE: подальший розвиток UMTS та HSPA та перша глобально діюча технологія мобільного зв'язку для Європи, Азії та Північної Америки, найкраще покриття мережі, менше енергоспоживання та висока швидкість – три головні переваги LTE, в результаті він більше не використовується тільки на мобільних, а служить «справжнім інтернет-підключенням» як альтернатива DSL або кабельному інтернет-підключенню.
  • 5G: стандарт, що прийшов на зміну 4G і заснований на LTE, характеризується вищою швидкістю – до 10 Гбіт/с, малою затримкою менше 1 мілісекунди та здатністю одночасно обслуговувати 100 мільярдів пристроїв по всьому світу.

Типи мереж Інтернет: порівняння

Щоб дізнатися, який тип підключення вам найкраще підходить, слід не тільки порівняти пропозиції на ринку, але й визначити свої потреби.

Чи є ви «просунутим користувачем», який використовує великий обсяг трафіку в обох напрямках (завантаження та скачування) — наприклад, чи часто ви дивитеся онлайн-відео як 4K або завантажуєте відео самостійно? Тоді ваше інтернет-з'єднання має мати певну пропускну спроможність. В даному випадку, безперечно, було б доцільно встановити швидкість 50–100 Мбіт/с.

Ви користуєтеся тільки електронною поштою, іноді виходите в Інтернет або просто робите покупки онлайн? Тоді з'єднання на швидкості 50 Мбіт/с або вище буде дещо надлишковим. Якщо у вас є можливість забронювати дешевше з'єднання на меншій швидкості, цього має бути достатньо.

Кабельне підключення до Інтернету, DSL чи LTE?

Часто це питання доступності, а не переваг. Однак, якщо у вас є можливість вибору, варто вивчити переваги та недоліки кожного типу підключення.

Для отримання додаткової інформації про рішення щодо підключення на вашу адресу, зв'яжіться з командою ipnet.ua.

Особистий кабінет
Передзвоніть мені
Оплатити послугу
Про компанію
Про IPnet
Вакансії
Новини
Корисні статті
Контакти
Документи
Мапа сайту
Абоненту
Абонентські відділи
Гарячі пропозиції
Карта покриття
Оплата
Обладнання
Программа лояльності
FAQ
Гарантія та сервіси
Обмін та повернення товару
Політика конфіденційності
Послуги
Акції
Інтернет
Вартість зміни технології підключення
Телебачення
Інтернет+ТБ
Додаткові сервіси
Клієнт-Сервіс
GPON
Для бізнесу
Про компанію
Продукти
Рішення
Клієнти
Контакти
Техпідтримка (044) 507-0-507 (066) 507-0-507 (073) 507-0-507 (098) 507-0-507
Підключення (044) 507-0-505 (073) 581-0-606 (099) 150-0-053 (099) 150-0-039
language UA RU
facebook-iconinstagramm-icontelegram-icon