Встановлення та налаштування VPN на роутері
Встановлення VPN на роутер – правильний спосіб підняти рівень захисту домашньої мережі. Замість роботи з пристроями окремо, за замовчуванням виконується резервне копіювання підключених пристроїв. Єдине завдання – знайти маршрутизатор, що підтримує VPN, і потрібний сервіс. На щастя, ми написали це керівництво, щоб допомогти кожному етапі шляху.
Як налаштувати VPN підключення на роутері – короткий посібник:
- Виберіть постачальника послуг. Ми рекомендуємо розглядати VPN сервера pptp.
- Перевірте, чи маршрутизатор підтримує налаштування.
- Отримайте доступ до маршрутизатора та переналаштуйте його відповідно до специфікацій.
- Перевірте IP-адресу та конфігурації.
Що таке VPN з'єднання через роутер
Програмне забезпечення шифрує інтернет-трафік і спрямовує його через віддалений сервер, забезпечуючи безпеку онлайн-активності. Перевага такого програмного забезпечення полягає в тому, що воно дозволяє вам вибирати сервери, протоколи шифрування або окремі програми.
Маршрутизатор VPN налаштований на виконання всіх завдань, які, інакше, виконувало програмне забезпечення. У маршрутизатора немає інтерфейсу користувача, налаштування VPN на модемі здійснюється за допомогою комп'ютера або планшета.
Після налаштування всі підключені пристрої зможуть скористатися перевагами безпечного та анонімного з'єднання. Гаджети, які зазвичай не підтримують ВПН-з'єднання, можуть скористатися цією перевагою. Так що, якщо ви хочете розблокувати регіональний контент на Smart TV, це правильний шлях для вас.
Плюси та мінуси вшити VPN на роутері
Переваги:
- Більше не доведеться зважати на максимальну кількість одночасних підключень. У той момент, коли ви налаштовуєте VPN на роутері, він адекватно охоплює всі пристрої, що використовуються.
- Використовуйте анонімайзер з пристроями, які не підтримують впн. Ви коли-небудь засмучувалися через те, що потрібно створити кілька облікових записів для комфортного серфінгу в мережі? Маючи VPN на роутері, вам не доведеться турбуватися про його налаштування для кожного пристрою індивідуально. Будь-який пристрій, що підключається до Wi-Fi, стає захищеним.
- Ви залишаєтеся під захистом цілодобово. Іноді ви просто забуваєте активувати шифрування на гаджеті. Дізнайтеся як зробити VPN сервер на роутері та забезпечте собі постійний захист в інтернеті. Вам потрібно підключитися до нього лише один раз, ніби ви підключалися до Wi-Fi, якщо дані для входу були збережені.
Недоліки:
- Налаштувати ВПН на роутері може виявитися складним завданням, що залежить, більшою мірою, від конкретного пристрою, а в деяких випадках гаджет банально може не підтримувати можливість такого з'єднання. У такому випадку доводиться або змінювати техніку, або робити скидання налаштувань, що важко, якщо ви використовуєте роутер від інтернет-провайдера.
- Можливість роботи з онлайн-банкінгом утруднена через закордонні сервери, банк бачить з'єднання, що відбуваються з-за меж країни, коли ви намагаєтеся підключитися.
Деякі служби, налаштовані для певної країни, можуть не працювати та вимагати додаткового налаштування.
Як підключити роутер до сервера VPN
Покрокова інструкція:
- Вибір VPN-сервісу: деякі мають додатки для маршрутизаторів, інші підтримують безліч моделей і мають прості інструкції як встановити ВПН на роутер, слід перевірити, чи сервіс забезпечує безпеку.
- Підключення роутера: після підключення до ПК потрібно ввести IP-адресу, щоб отримати доступ до маршрутизатора, деякі девайси поставляються з вбудованою функцією VPN і інструкцію можна знайти в посібнику користувача, іншим можуть знадобитися обхідні шляхи або прошивки для усунення обмежень.
- Прошийте VPN-роутер: може статися так, що маршрутизатор спочатку не підтримує конфігурації VPN, що лише програмне обмеження, виправляється перепрошивкою. Це призведе до зміни заводських налаштувань пристрою, тому потрібно знати, як увімкнути ВПН на роутері та налаштувати підключення бездротового інтернету.
- Перевірте конфігурацію: після завершення налаштування на роутері слід протестувати його, щоб переконатися, що він дійсно працює. Підключіться до маршрутизатора через з'єднання VPN і відкрийте посилання для перевірки витоку даних, щоб перевірити, яка IP-адреса відображається. Якщо ви все зробили правильно, ви зможете побачити іншу IP-адресу з відповідним прапором країни.
Швидкість та безпека – два найважливіші критерії, які слід враховувати при виборі сервера. Ми рекомендуємо вибирати VPN-провайдерів, які чітко заявляють, що пропонують політику відсутності реєстрації та не бажають передавати особисту інформацію третім особам.