Що таке Wi-Fi і як він працює: просте пояснення
Все про Wi-Fi для чайників – що це таке і як працює: просте пояснення
WLAN (Wireless Local Area Network) – це технологія передачі даних, яка використовується для підключення кінцевих пристроїв до домашньої мережі та Інтернету.
Термін WLAN означає бездротову локальну мережу і відноситься до радіомережі, через яку кінцеві пристрої можуть підключатися до Інтернету через бездротову мережу. Крім того, вони взаємодіють з маршрутизатором WLAN, з домашніми серверами або один з одним, створюючи домашню мережу з безліччю функцій та можливостей.
У чому різниця між WLAN та WiFi простими словами?
Абревіатури WLAN та WiFi часто використовуються як синоніми. У той час як WLAN – це загальна назва бездротових локальних мереж, Wi-Fi – це конкретизованіша назва сертифікованого бездротового стандарту.
Принцип роботи Wi-Fi
Серцем домашньої мережі є бездротовий маршрутизатор: він приймає інтернет-сигнал кабелю через широкосмугове інтернет-з'єднання і пересилає ці мережеві пакети бездротової мережі на підключені пристрої, такі як:
- смартфони;
- ноутбуки;
- планшети тощо.
І навпаки, ці пристрої відправляють мережеві пакети на Wi-Fi роутер, який у свою чергу передає інформацію в Інтернет (завантажує).
Поширюється сигнал Wi-Fi на частоті від 2400 до 5725 МГц. Як користувач, ви можете вибирати між частотними діапазонами 2,4 та 5 ГГц:
- перший забезпечує велику дальність дії Wi-Fi, але працює повільніше і більш схильний до перешкод;
- другий – швидше, та його діапазон більш обмежений.
Точки доступу з керуванням діапазонами можуть незалежно перемикатися між частотами, забезпечуючи цим оптимальне інтернет-з'єднання.
Швидкість залежить від кількох факторів, включаючи:
- використовуваний стандарт;
- кількість користувачів;
- можливі перешкоди.
Якщо у вас виникли проблеми, вам можуть допомогти підсилювачі.
Як працюють роутери та як їх правильно налаштовувати?
Спочатку маршрутизатор слід розмістити якомога вище, у середині приміщення, де він працюватиме, щоб забезпечити оптимальне покриття.
Пристрій підключається за допомогою кабелів, що входять до комплекту, а доступ до віртуального користувальницького інтерфейсу можна отримати через сумісний пристрій.
Для цього відкривається список доступних з'єднань для ідентифікації нового маршрутизатора. Точні інструкції щодо моделі та необхідні дані для входу можна знайти в документації провайдера.
Після завершення процесу всі кінцеві пристрої, такі як принтери, смартфони та ін., можна інтегрувати в домашню мережу. Потім рекомендується провести мережеве тестування, щоб перевірити, чи роутер відповідає вашим бажанням і потребам.
Якщо це не так, є сенс розширити мережу за допомогою адаптерів або повторювачів. Це дозволяє оптимально використовувати з'єднання.
Докладніше про налаштування домашньої мережі
Перш ніж розпочати налаштування, слід врахувати кілька моментів. Ваші конкретні повсякденні потреби та кінцеве призначення мережі можуть вплинути на вибір доступу до Інтернету і, зрештою, на налаштування домашньої мережі.
Що таке Wi-Fi і як він працює, які його переваги та недоліки?
Wi-Fi має ряд переваг та недоліків. Насамперед, використання дуже зручне та гнучке. Майже будь-яка кількість користувачів може легко підключитися до Інтернету.
Насправді саме тут виникають недоліки – всі підключені користувачі спільно використовують доступну смугу пропускання. Це означає: чим більше користувачів підключено, тим повільніше з'єднання.
Крім того, радіохвилі можуть послаблюватися різними перешкодами, такими як електронні прилади, товсті стіни та стелі, а також великі відстані від роутера.
Таким чином, мережеве з'єднання через кабель, як правило, швидше і надійніше, але також складніше в плані мобільності.
Безпека - що слід враховувати?
Для домашніх користувачів безпека відносно проста. Рекомендовано замінити мережний ключ за замовчуванням, розташований на задній панелі маршрутизатора, на свій пароль.
Якщо у вас часто бувають гості, можливо варто створити окрему гостьову мережу.
Чи впливає випромінювання роутера на здоров'я?
Wi-Fi передає електронні дані між мережними пристроями за допомогою високочастотного електромагнітного випромінювання. Всі пристрої в домашній мережі взаємодіють з маршрутизатором, який з'єднує їх один з одним та з Інтернетом.
На випромінювання впливає обсяг даних, що передаються. Тим не менш, випромінювання від роутера невелике навіть за високої потужності передачі і зменшується зі збільшенням відстані від нього.
Чи можна посилити сигнал?
Якщо ви хочете посилити сигнал, щоб користуватися швидким Інтернетом навіть на великій відстані від маршрутизатора, ви можете використовувати повторювачі та ретранслятори.
Докладніше про посилення сигналу Wi-Fi ви можете прочитати у статті на сайті ipnet.ua.