Розміщення роутера в квартирі та в приватному будинку
Повільна робота WI-FI часто пов'язана з тим, де ви вибрали місце для роутера. За допомогою простих порад ви зможете дізнатися, де краще встановити роутер у приватному будинку та самостійно оптимізувати прийом мережі.
Уникайте перешкод
Абревіатура WLAN розшифровується як “Бездротова локальна мережа”. Це радіозв'язок, що передається повітрям. Чим більше перешкод доводиться подолати сигналу на шляху від роутера через квартиру чи будинок, тим слабшим він стає. Стіни та стелі викликають найбільші проблеми. Відповідно, слід розмістити маршрутизатор, щоб сигнал проникав до приймаючих пристроїв якнайшвидше через стіни та стелі. Підвал – поганий вибір, а центральне розташування на відкритому просторі дуже підходить.
Де не можна ставити роутер у квартирі та в будинку?
Ви не повірите, що може уповільнити роботу навіть дуже гарного Wi-Fi роутера. Ми розповімо, яких місць для установки слід уникати.
Відео переривається, музика заїкається, передача файлів займає вічність і ваша бездротова домашня мережа настільки повільна, простий серфінг в Інтернеті не приносить задоволення? Часто проблема не пов'язана з технологією маршрутизатора або підключенням до Інтернету.
Часто причина полягає в тому, що Wi-Fi-роутер просто розташований незручно, адже в деяких місцях сигнал обривається звичайними побутовими речами.
Щоб такого не трапилося, ось п'ять найгірших місць, де не варто ставити WiFi-роутер:
- На полиці або шафі з металу. Будь-який металевий корпус навколо маршрутизатора сильно послаблює поширення радіосигналу. Якщо вас дратує повільний Wi-Fi – ось у чому причина!
- На підлозі поруч з телевізором або комп'ютером. При такому розташуванні роутер можна сховати, його не видно, як і бездротову мережу. ПК і ТБ діють як щит, який не дає поширюватися радіохвилям – майже так само, як у випадку зі згаданою вище металевою полицею.
- У підвалі приватного будинку. Маршрутизатори зазвичай оптимізовані для горизонтальної передачі сигналу. Вони випромінюють відносно невелику радіопотужність вгору. Стеля діє як перешкода і на поверхах вище вже поганий прийом.
- У дальньому кутку в коридорі чи спальні. Антени, вбудовані в роутери, посилають сигнали горизонтально та рівномірно на всі боки. Розмістивши його в кутку віддаленої кімнати, ви зможете забезпечити оптимальне покриття на вулиці, але не в будинку чи квартирі.
- За великими листяними рослинами. Велике листя містить багато води, це не дає поширюватися радіохвилям, випромінюваним роутером.
Оптимальне місце установки – максимально вільне місце, без металу, в частині простору, де з'єднання найбільше необхідно.
Правильне місце та висота установки роутера
Крім стін та стель, меблі також блокують сигнал Wi-Fi. Тому маршрутизатор ніколи не слід ховати всередині шаф у передпокої, за радіаторами опалення або під меблями. Ідеальне розташування на висоті, наприклад, під стелею. Так радіохвилі добре поширяться і досягнуть багатьох куточків квартири чи будинку.
Однак у такого розміщення є недолік: WiFi-роутер потребує живлення, а більшість розеток розташовані на стіні близько до підлоги. За грамотно обраного місця цю проблему можна вирішити. Наприклад, помістіть маршрутизатор на полицю над вхідними дверима і переведіть джерело живлення за полицею на вище місце. Неприваблива плутанина кабелів може бути прихована за дверною наличником або добором, а маршрутизатор WLAN буде розташований непомітно і, як і раніше, забезпечує ідеальний прийом.
Зменште боротьбу за сигнал Wi-Fi
Електричні пристрої можуть впливати на Wi-Fi. Телевізори, кавоварки, радіоняні або колонки Bluetooth часто передають інформацію в тому ж діапазоні частот, що і Wi-Fi. Тому електричні системи різних пристроїв можуть створювати перешкоди одна одній. В ідеалі не слід розміщувати Wi-Fi-маршрутизатор поблизу інших електричних пристроїв, наприклад на холодильник.
Допомагає також дводіапазонний роутер, здатний використовувати діапазон частот 2,4 та 5 гігагерц. Це дозволяє переключитись на іншу частоту, якщо сигнал порушується іншими пристроями.