Чому падає швидкість інтернету і як це виправити
Чому впала швидкість Інтернету
Безперебійний доступ до Інтернету є частиною повсякденного життя, як професійного, так і особистого. Будь-хто, хто працює з дому, особливо залежить від хорошого підключення до Інтернету. Скористайтеся нашими простими порадами, щоб нормалізувати швидкість серфінгу та завжди залишатися на зв'язку.
Ви, напевно, не раз помічали, що підключення до Інтернету в громадських місцях швидше, ніж удома. Така різниця особливо помітна під час роботи з дому. Погане інтернет-з'єднання негативно впливає на вашу продуктивність: ви уповільнюєтеся та можете реагувати нетерпляче та розчаровано. Для продуктивної роботи та якісного відпочинку, вдома потрібен надійний та швидкий Інтернет.
У сучасних будинках зазвичай є безліч пристроїв, підключених до Інтернету: ноутбуки, смартфони, планшети та пристрої «розумного дому», виникають додаткові вимоги до пропускної спроможності через послуги VPN, доступ до хмарних сервісів та відеоконференцій. Результатом може стати зниження швидкості завантаження та перепади швидкості Інтернету.
Прочитайте рекомендації, що робити, коли зменшилася швидкість інтернету.
Прості негайні заходи боротьби з поганим з'єднанням через роутер
Падіння швидкості Інтернету через роутер невиправдано уповільнює роботу обладнання та порушує безперебійне підключення. Для відновлення хорошого з'єднання існує низка швидких та простих рішень, які разом можуть дати реальні результати.
Перевірте швидкість кабелю Ethernet
Якщо ви хочете дізнатися, чому падає швидкість інтернету і чи дійсно проблема в інтернет-підключенні до провайдера, слід спочатку провести тест швидкості. Для цього пристрій необхідно підключити до роутера кабелем Ethernet і вимкнути інші з'єднання.
Якщо протестована швидкість менша за заявлену, узгоджену в договорі з постачальником послуг, перед зверненням до провайдера слід виключити низку інших причин.
Перезавантажте маршрутизатор
Проблема, через яку просідає швидкість Інтернету, може бути викликана некоректною роботою маршрутизатора. Як і у випадку з комп'ютером або смартфоном, просте перезавантаження часто допомагає вирішити проблеми.
Отримайте доступ до маршрутизатора через інтерфейс адміністратора і звідти оберіть підпункт «Резервне копіювання», а потім «Перезавантажити» в меню «Система». Існує навіть протокол, за допомогою якого регулярні перезапуски можуть запускатись автоматично.
Простіше відключити пристрій від живлення приблизно на 1 хвилину. Потім маршрутизатору потрібно близько 2 хвилин, щоб перезапустити.
Оновіть драйвери, видаліть вірусні програми
Не оновлене програмне забезпечення, таке як драйвери, які оптимізують зв'язок апаратних частин з системою, або вірусні програми, також можуть погіршити якість серфінгу або стати причиною, через яку швидкість вай фай впала. Саме тому важливо регулярно виконувати оновлення програмного забезпечення.
Регулярні оновлення програмного забезпечення підвищують якість взаємодії окремих компонентів комп'ютера. У багатьох випадках вони також закривають існуючі проломи у безпеці.
Перевірте налаштування роутера
Якщо, як і раніше, різко зменшується швидкість Інтернету, можливо, це пов'язано з налаштуваннями маршрутизатора. Вирішити цю проблему допоможе натиснути кнопку «Скинути». Пристрій автоматично повертається до заводських установок. У цьому випадку вам доведеться знову вводити особисті налаштування.
Перевірте підключення до Інтернету
Швидкість також залежить від того, чи ви підключаєтеся за допомогою кабелю або через WLAN, тому що отримати оптимальну швидкість і виключити падіння інтернету можна тільки в тому випадку, якщо ви підключені до роутера через кабель. Якщо комп'ютер і маршрутизатор знаходяться поруч, в ідеалі слід використовувати кабель, а не підключатися до мережі через Wi-Fi.
Оптимізація Wi-Fi
Репітери можуть підвищити продуктивність, оскільки вони створюють міст між маршрутизатором та кінцевим пристроєм. Хоч вони й не підсилюють сигнал, але відправляють його до кінцевого пристрою на більшу відстань з високою якістю.
Якщо швидкість знижується постійно ввечері, перевірте кількість підключених користувачів і спробуйте переключитися на частоту 5 ГГц, якщо така опція доступна у вашому пристрої. Як правило, за умовчанням роутер використовує підключення на частоті 2,4 ГГц. Найчастіше, для вирішення проблеми швидкості та відключень, достатньо:
- оптимально розташувати маршрутизатор;
- відключити гаджети, що не використовуються, від мережі;
- вибрати правильний канал передачі даних з високою пропускною здатністю.
З міркувань безпеки, вам також слід захистити свою WLAN паролем. Якщо ви його не використовуєте, ваші сусіди, ймовірно, також будуть у вашій мережі та сповільнять роботу Інтернету.