Чому пропадає сигнал Wi-Fi і як це виправити
Ви не можете отримати доступ до власного Wi-Fi через проблеми з автентифікацією? Радіомережа працює надто повільно? Скористайтеся порадами, щоб вирішити найпоширеніші проблеми, чому пропадає вай фай на роутері.
Бездротові мережі мають істотний недолік: неможливо передбачити, наскільки швидкою буде швидкість і чи знайдуть гаджети стабильне з'єднання. Ефективна швидкість передачі даних залежить від:
- використовуваних стандартів;
- відстані до маршрутизатора чи точки доступу;
- антен;
- використовуваного устаткування;
- перешкоджаючих факторів.
Розчарування виникає, коли інтернет постійно вилітає чи відключається wi fi на роутері.
Коли нестабільно працює wi fi, він часто криється в деталях. Ми розглянемо найпоширеніші причини проблем з підключенням та швидкістю.
Хороший рівень сигналу, але вай фай працює з перебоями
Хоча якість сигналу залежить від маршрутизатора, з'єднання Wi-Fi з комп'ютером, планшетом або смартфоном може перериватись незважаючи на хороший рівень сигналу. Якщо це стосується лише Wi-Fi-з'єднання на окремих пристроях, переконайтеся, що на них увімкнено функцію бездротового інтернету.
На сигнал маршрутизатора можуть впливати інші пристрої. Переконайтеся, що комп'ютер знаходиться поруч з маршрутизатором і не розташований поблизу джерел перешкод, як телефон або мікрохвильова піч.
Роутери оснащені антенами, стан яких відіграє вирішальну роль. Вирівняйте антени, щоб досягти ідеального рівня сигналу.
Часто можуть виникати перешкоди з інших мереж, якщо вони використовують той самий канал. За допомогою спеціальних програм можна перевірити, який канал і якою мірою використовується, і переключити мережу Wi-Fi на інший.
Якщо два пристрої використовують однакову IP-адресу, це може стати причиною, чому періодично пропадає інтернет wi fi. Якщо це так, установіть нову IP-адресу одного з пристроїв.
Застаріла прошивка роутера може спричинити раптові обриви з'єднання. Перевірте, чи є нова прошивка для роутера та встановіть її.
Якщо надто багато пристроїв одночасно отримують доступ до мережі, може спостерігатись нестабільна швидкість wi fi. Перевірте, чи не підключено вже занадто багато пристроїв і, за потреби, розширіть мережу за допомогою іншої точки доступу.
Зміна діапазону радіочастот також може допомогти. Багато роутерів передають сигнал на частотах:
- 2,4 ГГц;
- 5 ГГц.
Якщо діапазон 2,4 ГГц занадто зайнятий, неминуча ситуація, що вай фай вимикається і вмикається. Краще переключитися на вищу частоту 5 ГГц.
Однак, якщо проблема виникає на всіх пристроях, підключених до мережі, може допомогти перезавантаження роутера. Якщо на пристрої є кнопка скидання, достатньо затиснути її кілька секунд, щоб скинути девайс до заводських налаштувань.
Проблема автентифікації
Однією з найпоширеніших помилок, чому відвалюється wifi, є утруднена автентифікація. Причини можуть бути різними, проте проблему можна вирішити у домашніх умовах.
Гаджет і маршрутизатор можуть бачити або отримувати дані один від одного, але зникає вай фай з'єднання, оскільки обидва пристрої не розпізнають один одного. Рішення:
- перевірте правильність введення пароля;
- використовуйте те саме шифрування.
Оптимально розташуйте та налаштуйте техніку
Стіни, двері та навіть меблі впливають на електричне поле бездротової локальної мережі та можуть бути причиною чому зникає сигнал wi fi. Антени девайса забезпечують гарне покриття на рівній площині, але менше випромінюють у висоту та глибину. У разі варто перемістити маршрутизатор і переорієнтувати антени.
Паролі Wi-Fi – уникайте спеціальних символів
Чи містить пароль Wi-Fi спеціальні символи? Звичайно, паролі завжди повинні мати певну мінімальну довжину та складність. Спеціальні символи для роутерів дуже хороші. Не всі пристрої в мережі можуть їх розпізнати і потім з'являється проблема, коли гаджет постійно перепідключається. Прошивка роутера або пристрою не підтримує деякі символи. Вам слід уникати всіх символів, які виконують певну функцію у мовах сценаріїв та програмування. Коли справа доходить до паролів Wi-Fi, не слід застосовувати будь-які форми круглих дужок, знаків долара, відсотка, знаків оклику та цифрових знаків.