Як посилити сигнал Wi-Fi
Якщо стрім вашого улюбленого серіалу зависає в самий хвилюючий момент, діловий дзвінок переривається на середині або в невідповідний момент зупиняється онлайн-гра – вам неодмінно захочеться посилити сигнал Wi-Fi (вай фай). За допомогою наших порад ви зможете легко та просто оптимізувати свою домашню мережу та посилити з'єднання.
Як збільшити потужність роутера за допомогою налаштування бездротового з'єднання
Найголовніше налаштування – шифрування надійним паролем, інакше сусіди зможуть отримати доступ до вашої мережі та, тим самим, знизити рівень підключення. Більшість маршрутизаторів постачаються з паролем, встановленим на заводі. Хакерам порівняно легко зламати цей стандартний ключ. Тому рекомендується змінювати пароль, бажано робити це регулярно.
Якщо маршрутизатор підтримує два діапазони частот 2,4 та 5 ГГц, слід використовувати різні імена мереж для різних діапазонів частот. Деякі прилади не з'єднуються з часто більш корисним діапазоном 5 ГГц при автоматичному налаштуванні, якщо назва ідентична діапазону 2,4 ГГц.
Як збільшити дальність Wi-Fi
Вручну перемкніть роутер на частоту 5 ГГц. Мережа зазвичай працює на двох частотах:
- 2,4 ГГц (стандартна);
- 5 Ггц.
Якщо ви хочете дізнатися, як посилити сигнал Wi-Fi роутера в будинку без ретранслятора, слід знайти оптимальне місце для роутера. За принципом виключення розглянемо, де бездротову техніку не слід розміщувати. Для збільшення дальності роботи не ставте роутер поблизу з:
- електричними приладами;
- металевими предметами.
Коли сигнал "зіштовхується" з електромагнітними хвилями, виникають радіоперешкоди. За це можуть відповідати різні електричні побутові прилади, багато з яких можна знайти практично у кожному будинку. Мікрохвильові печі, духовки, посудомийні машини, бездротові телефони, телевізори та інші побутові прилади можуть бути причиною перебоїв.
Якщо потрібно, перемістіть маршрутизатор, щоб покращити сигнал Wi-Fi вдома. Не розміщуйте його поруч з пристроями, що випромінюють електромагнітні хвилі. Також не варто розміщувати роутер на підлозі, розташуйте його на рівні столу, оскільки сигнали Wi-Fi поширюються у всіх напрямках. Крім того, маршрутизатор ніколи не слід розміщувати за дверцятами шафи або в ящиках.
Відключайте від інтернету гаджети, які не використовуються
У наші дні більшість приміщень переповнені пристроями, які використовують вихід у мережу: смарт-телевізорами, ноутбуками, планшетами, смартфонами, датчиками для розумного будинку та багатьом іншим. Чим більше гаджетів використовують домашній інтернет, тим слабша потужність передачі. Наша порада: відключіть з'єднання від пристроїв, якими ви не користуєтеся.
Зокрема, планшети та смартфони також отримують доступ до з'єднання, коли ви не використовуєте їх активно, наприклад, для оновлення програм у фоновому режимі. Тому вимкніть функцію на пристроях, які не використовуються, або повністю вимкніть.
Збільшіть радіус дії роутера за допомогою ретрансляторів
Якщо ви хочете спеціально посилити підключення у певних частинах квартири чи будинку - це може допомогти. Ви можете використовувати ретранслятори для розширення зони дії Wi-Fi на великі відстані, наприклад до 500 метрів. Для цього слід віддати перевагу діапазону 2,4 ГГц, який стабільніший на великих відстанях.
Розмістіть повторювач у зоні дії маршрутизатора. Ретранслятор вловлює сигнал та розширює радіус дії маршрутизатора, створюючи нову мережу для підключення пристроїв.
Замініть маршрутизатор
Якщо вашому роутеру кілька років, і у вас поганий сигнал Wi-Fi, незважаючи на ретранслятори в будинку, можливо, він не підтримує поточні стандарти бездротової мережі. Розгляньте варіант придбання тридіапазонного маршрутизатора у стандарті Wi-Fi 6. Сучасний роутер має ряд переваг:
- більш висока швидкість: забезпечує максимальну швидкість 9,6 Гбіт/с проти 3,5 Гбіт/с для Wi-Fi 5;
- менша затримка: низька затримка дуже важлива, особливо для відеоігор та потокової передачі. Wi-Fi 6 забезпечують на 75 відсотків меншу затримку ніж Wi-Fi 5;
- підвищена безпека: пристрої спочатку підтримують найновіший протокол безпеки;
- смуга частот 6 Ггц: пристрої можуть використовувати смугу частот 6 Ггц, що значно знижує перешкоди.
Якщо у вас є маршрутизатор, який підтримує максимум Wi-Fi 5, можливо, варто перейти на більш сучасний маршрутизатор з Wi-Fi 6, щоб покращити з'єднання Wi-Fi в домашніх умовах.