Чи впливає роутер на швидкість інтернету: що потрібно знати?
Чи залежить швидкість інтернету від роутера?
Практично у кожному будинку та на більшості підприємств у сучасному світі використовують бездротові з'єднання Wi-Fi через маршрутизатори для підключення комп'ютерів, ноутбуків, планшетів та інших пристроїв.
Іноді виникають проблеми зі швидкістю мережі, деякі з них пов'язані з вашим інтернет-провайдером, але чи роутер може впливати на швидкість інтернету? Як знайти та усунути помилки та збої?
Перш ніж почати зневірятися, ознайомтеся зі статтею Ipnet.ua про вплив роутера на швидкість інтернету та можливості збільшити швидкість інтернету самостійно.
Низький рівень сигналу Wi-Fi
Перевірка швидкості через з'єднання Wi-Fi не завжди має сенс з кількох причин:
- Обмежена швидкість бездротового Інтернету. Більшість Wi-Fi-з'єднань повільніша за фактичну швидкість інтернету, що надається інтернет-провайдером. На з'єднання Wi-Fi впливають такі фактори, як перешкоди від пристроїв (Bluetooth, інші мережі Wi-Fi), налаштування маршрутизатора та відстань між маршрутизатором та пристроєм.
- Результати, що залежать від пристрою. Швидкість Wi-Fi може відрізнятися залежно від пристрою. Старі пристрої або пристрої з більш слабкими антенами можуть працювати значно повільніше, ніж нові.
- Використання мережі. Якщо кілька пристроїв одночасно використовують мережу, швидкість всіх пристроїв може впасти. Це особливо поширене в сім'ях з кількома людьми або жвавих місцях, де пропускна здатність розділена між підключеними пристроями.
Втрати через погану якість зв'язку
З'єднання роутера і підключених пристроїв – одна з найпоширеніших речей, яка може негативно вплинути на швидкість сигналу, що передається.
Проблема якості з'єднання виникає в обидві сторони, тобто при завантаженні даних (download) та відправці (upload). Зазвичай це відбувається через:
- недостатнього покриття приміщення бездротовим сигналом;
- перешкоди по дорозі передачі;
- перешкоди сигналу, що передається.
Не є винятком і одночасне поєднання кількох перерахованих вище факторів.
Якщо всі вищенаведені пункти не спрацювали, спробуйте переключитися з частоти 2,4 ГГц, яка найчастіше використовується для звичайних бездротових з'єднань, на 5 ГГц.
Недостатній радіус покриття
Якщо швидкість відмінна поблизу роутера, а на більш віддалених пристроях якість, сила і швидкість сигналу, що приймається, значно гірше, є кілька варіантів рішення.
Першим є зміна розташування роутера. Це досить проста і найчастіше ефективна процедура, але це завжди метод спроб і помилок. Необхідно враховувати перешкоди, що пригнічують або заважають поширенню сигналу (металеві конструкції, стіни, товсте скло тощо).
Переданий сигнал поширюється прямим, найкоротшим шляхом, немає функції обходу перешкод. Оптимальне місце розміщення роутера – середина кімнати, де використовуватиметься мережа.
Перешкоди сигналу
Це також може призвести до зниження швидкості або інших ускладнень і є поширеною проблемою, особливо в умовах щільної забудови.
Рішення – налаштування іншого каналу передачі або використання маршрутизатора, який автоматично перемикає канали.
Використання додаткового роутера
Варто розглянути можливість додавання ще одного бездротового передавача, особливо якщо ви розширили простір, де хочете приймати сигнал (гараж, веранда, альтанка тощо).
Для цього необхідно придбати ще один WiFi-роутер та розмістити його там, де необхідно покрити сигналом додатковий простір.
Якщо є можливість зробити дротове з'єднання, то це найнадійніше і правильне рішення.
Ретранслятор
Використання ретранслятора – популярний варіант, якщо не хочете простягати довгі кабелі, проте він знижує якість передачі сигналу та зменшує швидкість вдвічі після перемикання користувача у свій радіус дії.
Застаріле обладнання
Сам собою маршрутизатор також може бути винуватцем проблеми. Ви можете це дізнатися, вимірявши швидкість з'єднання.
Насамперед слід ретельно перевірити налаштування роутера. Ви також можете спробувати просте, але часто ефективне рішення: перезавантажте маршрутизатор і проблема часто відразу вирішується.
При використанні застарілих маршрутизаторів пристрій іноді вже не відповідає вимогам і не забезпечує достатньої продуктивності. У такому разі є лише одне розумне рішення – купити новий роутер.
Якщо до маршрутизатора підключено кілька кінцевих пристроїв, вам також необхідно перевірити пропускну здатність даних і доступні технології, що підтримуються.
Чи може новий маршрутизатор зробити інтернет швидше?
Роутер впливає на швидкість інтернету. Остання порада з багатьох – регулярно оновлюйте обладнання. Якщо пристрої занадто старі, зазвичай рекомендується перейти на більш актуальну модель, для якої постійно надаються оновлення, тому що тільки завдяки таким оновленням можна зробити WLAN швидше.
Завжди перевіряйте, щоб маршрутизатор використовував останню версію прошивки. Якщо його більше неможливо оновити або він продовжує видавати низьку швидкість інтернету, не завадить звернутися за допомогою до технічного фахівця.