Чи впливає кількість антен на роутері на якість інтернету?
На що впливає кількість антен у роутері?
Кількість антен на роутері може вплинути на можливості передачі пристрою. Чи знаєте ви, як вони впливають на якість з'єднання? Хоча переважна більшість людей задоволена обладнанням, що їх надає інтернет-провайдер, багатьом користувачам, зрештою, доводиться купувати роутер з більшою дальністю дії і швидкістю, і виникає питання: чи означає більша кількість антен краща якість мережі?
Технічно, так, однак, це не єдиний фактор, який слід враховувати при покупці маршрутизатора.
В даний час широкий вибір моделей, доступних на ринку, включає версії:
- з внутрішніми та зовнішніми антенами;
- у різних діапазонах;
- з кількома каналами сигналу.
Наприклад, багатоканальний маршрутизатор – це роутер, який має більше двох антен для відправлення та прийому сигналу Wi-Fi. У зв'язку з цим новіші і сучасні пристрої зазвичай мають конфігурацію MIMO 2 x 2, що вказує на те, що пристрій має 4 антени.
Технології попереднього покоління використовують стандарт SISO 1x1, що пропонує лише одну антену для передачі та іншу для збирання даних.
Будь то моделі MIMO або SISO, антени маршрутизатора можуть бути внутрішніми або зовнішніми, що не означає, що моделі з зовнішніми приймачами або передавачами повинні бути кращими за моделі з вбудованими.
Яка різниця скільки антен у роутері?
Помітні зміни відбулися у нових поколіннях маршрутизаторів – вони оснащені дедалі більшою кількістю антен. Роутери з однією антеною стали рідкістю, топові моделі складаються з справжнього лісу антен.
Що дає кількість антен на роутері більше однієї? Вони покращують характеристики передачі, використовуючи просторовий аспект на додаток до частоти, модуляції та часу. Кожен діапазон частот має окремий передавач у таких моделях.
Важливою причиною спотворень і, як наслідок, уповільнення інтернету є неправильне розташування антен і багатопроменеве поширення сигналу. Це тому, що передавач не випромінює сигнал точно на приймач кінцевого пристрою. Компоненти сигналу, не спрямовані на приймач, можуть досягти його побічно шляхом відображення. Таким чином, сигнал переміщається на більшу відстань, ніж міг би досягаючи приймача безпосередньо.
Кожна антена індивідуальна
На роутері можуть бути встановлені різні антени для покращення якості сигналу та збільшення покриття мережі. Чому використовуються різні антени:
- різні діапазони частот: антени можуть працювати в різних діапазонах частот (2.4 ГГц та 5 ГГц), що дозволяє роутеру підтримувати роботу з пристроями, які використовують різні частоти;
- покращення якості сигналу: різні антени можуть мати різні характеристики спрямованості, що дозволяє краще сфокусувати сигнал у певному напрямку та зменшити перешкоди з інших напрямків;
- технологія MIMO: дозволяють одночасно передавати та приймати кілька потоків даних;
- підвищення надійності: що більше антен, то вище можливість зберегти стабільне з'єднання.
Для чого потрібне з'єднання в різних діапазонах частот?
Нові багатоканальні пристрої працюють на двох різних частотах:
- 2,4 ГГц: вже більш застаріла частота, обмежена швидкістю 200 Мбіт/с, проте сумісна з багатьма гаджетами;
- 5 ГГц: новіший і швидший, але може не підтримуватися на деяких смартфонах або ноутбуках.
Кожна антена відповідає за передачу частини максимальної швидкості, яку підтримує маршрутизатор.
Скільки антен у роутері краще для підвищеної швидкості та надійності?
Маршрутизатор з кількома антенами забезпечує високу швидкість мережі та більшу надійність під час обміну даними.
Працює це так: кожна з антен приймає різну версію сигналу, що випромінюється пристроями у вашому будинку – смартфонами, планшетами, комп'ютерами тощо — тому роутер повинен об'єднати різні сигнали в єдиний фрагмент інформації, який є більш потужним, надійнішим і стабільнішим.
Це запобігає втраті пакетів даних у процесі обміну даними, що робить процес загалом більш гнучким.
Новий роутер: орієнтація на майбутнє
У міру розвитку технологій маршрутизатори Wi-Fi можуть застаріти і можуть не працювати належним чином з новими пристроями або вищими швидкостями з'єднання.
Це тому, що потік даних завжди обмежений меншою ємністю. Хорошим прикладом цього є смартфони, які оснащені системою SISO 1x1 – навіть якщо у вас є MIMO-роутер, на вашому пристрої ви не зможете насолодитись максимальною продуктивністю інтернет-з'єднання.
Купуючи маршрутизатор, необхідно проаналізувати кілька технічних аспектів. При виборі роутера для дому слід враховувати такі фактори, як дальність передачі, швидкість та надійність, а також сумісність з іншими сучасними пристроями.