Абонентський термінал для чого потрібний і навіщо його встановлюють
У нинішньому житті стабільне інтернет-з'єднання – необхідність як для домашнього використання, так і для бізнесу, медицини, оборони, виробництва та інших сфер. Як ми вже неодноразово згадували, високу швидкість передачі даних забезпечує технологія PON, основою якої є оптоволокно. Важливу роль для успішного підключення за цією технологією відіграє абонентський оптичний термінал – ONU (розшифровка – Optical Network Unit) або ONT (Optical Network Terminal). Розберемося докладніше, які ж завдання вони виконують.
Що таке абонентський термінал
Абонентський оптичний термінал – це компактний пристрій, що приймає світловий сигнал від провайдера по оптичному кабелю і перетворює його на звичайний інтернет, який уже можна передавати крученою парою до комп'ютера, телевізора або роутера. Його встановлюють у абонента, якому підключають високошвидкісний інтернет. Відповідно, термінал виконує перетворення і у зворотному напрямку – трансформує електричні сигнали в оптику для передавання провайдеру від користувача. Іншими словами, термінал потрібен скрізь, де прокладається оптична мережа – удома, у під'їздах житлових комплексів, в офісних центрах, на підприємствах.
Який вибрати абонентський термінал
Вище ми згадали, що абонентські термінали бувають двох типів – ONU та ONT. Це пристрої з аналогічним функціоналом, але їхні відмінності в такому:
- ONT – це термінал, який встановлюється безпосередньо вдома в абонента;
- ONU термінал – це перетворювач, який може бути як у користувача, так і в межах будинку або під'їзду для обслуговування кількох абонентів.
Термінали розрізняються за функціональністю. Для стандартного домашнього інтернету оптимальні базові моделі з одним оптичним портом і одним роз'ємом Ethernet для під'єднання роутера або комп'ютера. Для невеликих офісів, підключення на кілька квартир або для тих, хто хоче обійтися без окремого роутера, рекомендується термінал з додатковими портами, підтримкою Wi-Fi, кабельного телебачення і телефонії.
Ще один важливий момент – термінал має підтримувати технологію підключення. Враховуйте, що існують пристрої для мережі EPON (до ~100 Мбіт/с), GPON (до 1 Гбіт/с) і XGS-PON (до 10 Гбіт/с).
Абонентський термінал як запорука стабільного інтернет-з'єднання
Отже, оптоволоконний інтернет не працюватиме без абонентського термінала, оскільки девайс:
- з'єднує абонента з мережею провайдера;
- виконує перетворення світлових сигналів на електричні та навпаки;
- дає змогу розширити підключення без зайвих пристроїв;
- за наявності резервного живлення забезпечує інтернет навіть під час вимкнення світла.
Враховуйте, що багато провайдерів надають ONT при підключенні інтернету за технологією PON. Але якщо ви захочете придбати пристрій самостійно, узгодьте з майстром заздалегідь, яку модель краще купити у вашому випадку, щоб у підсумку не довелося переплачувати.